Такий прогноз озвучили аналітики АПК-Інформ.

Передумовами для цього є великий урожай соняшнику в Причорноморському регіоні в 2019 році недавнє цінове ралі в сегменті соєвої олії, що призвело до скорочення цінового спреду між даними оліями.
Так, з кінця серпня ціна соняшникової олії впала більш ніж на 30 $/т — до 4-місячного мінімуму в 685 $/т, попит FOB Україна (27 вересня), під тиском другого за величиною врожаю олійної в регіоні.

В умовах суттєвої волатильності цін на пальмову і соєву олії велика пропозиція соняшникової олії за привабливими цінами і, можливо, навіть з дисконтом по відношенню до соєвої олії, призведе до зростання попиту покупців», — висловив думку представник індійської компанії.

За даними ІА «АПК-Інформ», в 2018/19 МР (вересень-серпень) Україна поставила в Індію 2,15 млн тонн соняшникової олії, що на 12% менше, ніж у попередньому сезоні.

«Варто відзначити, що в останні місяці сезону індійські імпортери зіткнулися з дефіцитом пропозицій української продукції за прийнятними цінами, внаслідок чого активно контрактували аргентинську і російську соняшникову олію. Зокрема, в червні-серпні Росія експортувала в Індію безпрецедентно великі обсяги соняшникової олії (сумарно близько 60 тис. тонн). У 2019/20 МР ми очікуємо зростання конкуренції між Україною та Росією за ринок Індії та збільшення частки російської олії», — говорять аналітики.